• Ponožková výzva

• 21.3. je Svetový deň Downovho syndrómu a aj my sme sa zapojili do Ponožkovej výzvy a v tento deň sme si obuli rozdielne ponožky.

• Topenie Kyselice /Moreny/

• Dnes sme sa rozlúčili s "pani Zimou" tradičným spôsobom. Morenu sme hodili do potoka a s ňou sa odplavila aj studená zima. Jar už klope na dvere, nesmelé slnko deťom začalo čarovať úsmevy na tvári. Takýmto zážitkovým učením sa deti prirodzene dozvedajú o kultúrnych tradíciách nášho regiónu.

•   Zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025

zápis detí obce Zohor  na plnenie povinnej školskej dochádzky do 1. ročníka  školského roka 2024/2025 sa  v základnej škole uskutoční  nasledovne:

1/  Prihlasovanie k zápisu  bude prebiehať elektronickou formou. Na webovom sídle školy  rodičia vyplnia a odošlú  elektronickú  prihlášku. Prosíme, údaje zadávajte presne a s diakritikou (mäkčene, dĺžne). Rodičia prihlasujú aj deti, ktoré mali odklad v tomto školskom roku a zostali v materskej škôlke.  Tiež  prihlasujú deti, kde sa pre školský rok 2024/2025 odklad predpokladá. Elektronické prihlasovanie bude spustené  18. marca 2024 a potrvá do 31. marca 2024.

2/  Vlastný  zápis  sa uskutoční v dňoch   12. –  13. apríla 2024  s účasťou rodičov a detí  v pavilóne 1. stupňa nasledovne:

•  12. 04. 2024 ( piatok)  v čase  od 14.00 do 18.00 hod.
            •  13. 04. 2024 ( sobota)  v čase od   9.00 do 12.00 hod.

Zákonní zástupcovia  prinesú:

• svoj občiansky preukaz
            • rodný list dieťaťa

Obidva doklady sú potrebné na overenie údajov zadaných pri elektronickom prihlasovaní.

• uznesenie súdu na zverenie dieťaťa do starostlivosti
            • sumu 20,00 € na prvácke zošity

Mgr. Ľubica Štefanovičová

• Vianočné trhy

• Dnes sa v našej škôlke konali prvé Vianočne trhy. Spoločne všetky deti rozsvietili vianočný stromček kúzelnými slovíčkami. Deti si priniesli vlastne vianočné pečivo, rozložili na svoj triedny stolík a vzájomne sa ponúkli dobrotami, ktoré s rodičmi napiekli. Celú atmosféru dopĺňala vôňa vianočného detského punču a nakoniec sa deti roztancovali v rytme veselých vianočných pesničiek.

• Svetielková show

• Aj tento rok ďakujeme pánovi Mračnovi, že pre nás dnes rozsvietil nádherne vyzdobený dom vianočnými ozdobami a svetielkami. Ďakujeme veľmi pekne.

• Pečenie oblátok

• Dnes sa škôlkou niesla vôňa Vianoc. Deti sa dozvedeli viac o zvykoch a tradíciach, ktoré sa spájajú s Vianocami. Dozvedeli sme sa niečo o histórií pečenia oblátok. Vyskúšali sme si pečenie oblátok a na záver sme aj ochutnali čo sme si napiekli.