• Nástup detí  k 2.9.2024
          • Nástup detí k 2.9.2024

• Informácie k nástupu dieťaťa do MŠ v šk. roku 2024/2025

Nástup detí do MŠ je 2.9.2024 (pondelok) do 8:00 hod. Prevádzka MŠ je od 6:30 hod. do 17:00 hod.

Prehľad zadelených detí do jednotlivých tried bude dostupný po prihlásení sa na edupage /heslo vám bolo zaslané do mailu/ a pri vchode na nástenke do MŠ. Po prihlásení sa do edupage, v pravom hornom rohu uvidíte svoje meno. Po rozkliknutí sa vám otvorí okno a tam uvidíte meno svojho dieťaťa a triedu ktorú bude tento šk. rok navštevovať.

Triedy na Školskej ulici 2 sú: Včielky, Ovečky, Mravčekovia, Lienky

Triedy na Elokovanom pracovisku Školská ulica 1A sú: Žabky, Ježkovia, Veveričky, Kuriatka

Dieťa bude potrebovať:

• prezuvky (pevnú obuv – nie šľapky, crocsy) – označené menom
            • pohodlné oblečenie – označené menom
            • náhradné veci do skrinky (oblečenie, bielizeň, atď.) – označené menom
            • pyžamo – označené menom
            • vankúš – označené menom iba na Školskej ulici 2
            • dievčatá hrebeň - označený menom
            • 1 balík hygienických vreckoviek /10x10ks/

Rodič predkladá pri nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy a školského zariadenia v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich kalendárnych dní „Písomné vyhlásenie o bezinfekčnosti“ dieťaťa.

Ďalej je potrebné priniesť:

Pri nástupe novoprijatých detí je potrebné odovzdať triednej učiteľke vyplnené a podpísané tlačivá:

Ľubica Mikušová

• Súťaž

• Svet okolo nás

Pod záštitou Ministerstva školstva SR organizovala Spojená škola v Prešove  v máji 2024 celoslovenskú súťaž voľnej výtvarnej tvorby detí z materských škôl pod názvom „Svet okolo nás“.

Aj tejto súťaže sa zúčastnili deti z našej MŠ, z výtvarných krúžkov Machuľka a Materinka. Zaslala som spolu 10 výtvarných prác, ktoré nebolo ľahké vybrať. Spomedzi  970 súťažných prác z celého Slovenska sa medzi 50 ocenenými ocitla aj práca z „Machuľky“. Najúspešnejším bolo dielo Amélie Sládečkovej  „Moja mačička BIBI“ namaľované na formáte A3 kombináciou suchého pastelu a akrylových farieb.

Na náš ďalší výtvarný talent môžeme byť právom hrdí.

Deny TATAR

• Keď zažmurká semafór

• V týždni od 27.5.2024 do 31.5.2024 sme sa v našej MŠ venovali dopravnej výchove. V pondelok nás navštívila Poriečná polícia, počas týždňa sme navštívili železničnú stanicu, prestriedali sme sa po triedach na našom dopravnom ihrisku, hrali sme sa hry na dopravu, vyrobili sme si dopravné prostriedky a zopakovali sme si pravidlá správania sa účastníkov cestnej premávky.

• Súťaž

• Vráťme knihy do škôl

Bratislavský samosprávny kraj organizoval celoslovenskú súťaž Vráťme knihy do škôl. Do súťaže sa zapojili materské, základné a stredné školy z celého Slovenska. Do súťaže celkovo tento rok prišlo 8 753 príspevkov. Naše pani učiteľky prečítali knihu a deti nakreslili obrázok. Majstrovské diela boli poslané do súťaže. Deti nakreslili veľmi pekné obrázky za čo ďakujeme všetkým zúčastneným. Aj napriek vysokej účasti z celého Slovenska sa našej materskej škole podarilo získať jednu z cien. Výhercom sa stala  Alexandra Čabráková z triedy lienok. Získava poukážku na nákup kníh. Srdečne gratulujeme.

• Poriečná polícia

• V pondelok 27.5.2024 prišli do našej MŠ členovia Poriečneho oddelenia Odboru poriadkovej polície prezídia Policajného zboru SR. Predviedli nám ich techniku a pomôcky. Deti si vypočuli krátku prednášku o ich práci a mohli si vyskúšať vozidlo a čln. Ďakujeme.