•   Zápis do 1. ročníka na školský rok 2024/2025

zápis detí obce Zohor  na plnenie povinnej školskej dochádzky do 1. ročníka  školského roka 2024/2025 sa  v základnej škole uskutoční  nasledovne:

1/  Prihlasovanie k zápisu  bude prebiehať elektronickou formou. Na webovom sídle školy  rodičia vyplnia a odošlú  elektronickú  prihlášku. Prosíme, údaje zadávajte presne a s diakritikou (mäkčene, dĺžne). Rodičia prihlasujú aj deti, ktoré mali odklad v tomto školskom roku a zostali v materskej škôlke.  Tiež  prihlasujú deti, kde sa pre školský rok 2024/2025 odklad predpokladá. Elektronické prihlasovanie bude spustené  18. marca 2024 a potrvá do 31. marca 2024.

2/  Vlastný  zápis  sa uskutoční v dňoch   12. –  13. apríla 2024  s účasťou rodičov a detí  v pavilóne 1. stupňa nasledovne:

•  12. 04. 2024 ( piatok)  v čase  od 14.00 do 18.00 hod.
            •  13. 04. 2024 ( sobota)  v čase od   9.00 do 12.00 hod.

Zákonní zástupcovia  prinesú:

• svoj občiansky preukaz
            • rodný list dieťaťa

Obidva doklady sú potrebné na overenie údajov zadaných pri elektronickom prihlasovaní.

• uznesenie súdu na zverenie dieťaťa do starostlivosti
            • sumu 20,00 € na prvácke zošity

Mgr. Ľubica Štefanovičová

• Vianočné trhy

• Dnes sa v našej škôlke konali prvé Vianočne trhy. Spoločne všetky deti rozsvietili vianočný stromček kúzelnými slovíčkami. Deti si priniesli vlastne vianočné pečivo, rozložili na svoj triedny stolík a vzájomne sa ponúkli dobrotami, ktoré s rodičmi napiekli. Celú atmosféru dopĺňala vôňa vianočného detského punču a nakoniec sa deti roztancovali v rytme veselých vianočných pesničiek.

• Svetielková show

• Aj tento rok ďakujeme pánovi Mračnovi, že pre nás dnes rozsvietil nádherne vyzdobený dom vianočnými ozdobami a svetielkami. Ďakujeme veľmi pekne.

• Pečenie oblátok

• Dnes sa škôlkou niesla vôňa Vianoc. Deti sa dozvedeli viac o zvykoch a tradíciach, ktoré sa spájajú s Vianocami. Dozvedeli sme sa niečo o histórií pečenia oblátok. Vyskúšali sme si pečenie oblátok a na záver sme aj ochutnali čo sme si napiekli.

• Mikuláš v MŠ

• Mik Mik Miki Mikuláš príď aj o rok medzi nás.... Dnes do našej materskej školy zavítal Mikuláš so svojimi pomocníkmi. Potešil deti darčekom a aj my sme si pripravili pre neho prekvapenie v podobe básničiek a pesničiek. Tak ako minulý rok aj tento sme si na záver zatancovali a takto sa s Mikulášom a jeho pomocníkmi rozlúčili. Tento rok bol o niečo výnimočnejší tým, že nám počasie prialo a prikrylo krajinu bielou perinou. Ďakujeme Mikuláš a už sa tešíme na teba o rok zas.

• Vianočná pekáreň

• "Troška medu, troška múky šikovné mám obe ruky.

Medovníčky sladké mám,

do bruška ich rýchlo dám.

Voňavé sú ako med preto

z plechu zmiznú hneď."

Dnes všetky deti z našich materských škôl navštívili  "Vianočnú pekáreň", kde si vypočuli niečo o histórii medovníkov a potom si každá trieda medovníčky vytlačili, spoločne upiekli a nakoniec zjedli.

• Téma týždňa - Profesie

• Témou tohto týždňa boli Profesie. Deti sa počas celého týždňa zoznamovali s rôznymi povolaniami. Pondelok začal vianočným fotením a deti sa počas dňa zahrali na fotografov. V utorok nás navštívila teta kaderníčka, odvážlivcov ostrihala alebo učesala. V stredu sme sa v triedach vzájomne navštívili a vyskúšali si rôzne povolania. Mravčekovia sa zahrali na kuchárov, ovečky na stolárov, lienky sa oboznámili s remeslom košikára, včielky sa zahrali na predavačov, veveričky na automechanikov, kuriatka na zahradníkov, ježkovia na kuchárov, žabky na cukrárov. Týždeň sme ukončili na školskom dvore súťažou, ktorá trieda nahrabe väčšiu kopu lístia. Víťazmi sa stali lienky a kuriatka. Ostatné deti neobišli na prázdno a za usilovnosť dostali sladkosť.

• Úcta k starším v Senior Zohor

• Október je mesiacom úcty k starším. Aj naše deti z materskej školy boli básničkami a pesničkami potešiť našich starších občanov v Senior Zohor.